Nadpis
[CNW:Counter]

Stránkování matrik na ActaPublica.eu (MZA, SOA Plzeň, SOA Praha)

MZA Brno začal zveřejňovat matriky na internetu, a to nejen přímo z MZA, ale i ze dvou SOA - Praha a Plzeň. Ovšem vyznat se v matrikách, které jsou na těchto stránkách uveřejněné, je občas práce dost složitá, hlavně kvůli rozsahu matrik. Sama jsem si začala postupně zapisovat, na kterém snímku začíná která část matriky, protože jsem se ztrácela v množství zveřejněných stránek. A pokud máte farnost, ve které je například velký počet obcí, tak proklikávat se snímek za snímkem, abyste se dostali k té správné obci, je práce na hodiny a hodiny. Rozhodla jsem se proto, že své poznámky zveřejním.

Zatím mám jen pár farností - jedná se především o ty, kde mám vlastní zájmy. Ne vždy se jedná o kompletní seznam matrik, postupně se ale snažím jednotlivé farnosti doplňovat o informace z matrik, které mi ještě chybí. Zatím asi nejkompletnější je farnost Roubanina, ta tedy bude zveřejněna jako první, hned v závěsu budou další farnosti z Blanenska a také z Vysočiny, pokud už jsou matriky online.

Kdybyste měli sami pro sebe podobný seznam vytvořený, budu ráda, když mi ho zašlete - zveřejním ho na těchto stránkách. Přece jen farností je celá řada a jeden člověk nemá nikdy šanci pokrýt všechny.

Seznam farností (tam, kde chybí odkaz, se jedná o rozpracované farnosti, kde momentálně dávám seznamy matrik dohromady):

okres Blansko

okres Brno-venkov

okres Jihlava

  • Dolní Cerekev