Nadpis
[CNW:Counter]

Můj rodokmen obsahuje:

celkem 5800 osob, z toho 1037 přímých předků naší dcery Ester;
k tomu 2116 sňatků.

Rodokmeny


Moje větev

Jednotlivé větve v HTML:

Můj vývod ve zjednodušené podobě.

Větrovcovi - hlavní, tedy otcovská větev rodokmenu. Začíná u mého pradědečka Ferdinanda Větrovce.
Petříkovi - rodina manželky mého pradědečka. Jedna z málo zpracovaných větví. Bohužel se v nejbližší době nedostanu do archivu v Plzni a Třeboni, takže nevím, kdy se mi tato větev podaří dodělat.
doplněno Králíčkovi - rodina mého praděda z otcovy strany, Rudolfa Králíčka. Jeho rodina odešla před 1. světovou válkou na Ukrajinu, kam se v té době odcházelo "za lepším," stejně jako se dnes odchází do západní Evropy nebo do zámoří. Rodina žila v obci jménem Lubny, okres Poltava.
doplněno Adamcovi - opět málo zmapovaná větev, zatím se mi nepodařilo dohledat potřebné informace k jejímu doplnění.
doplněno Bartlovi - předkové mého praděda z matčiny strany.
Potůčkovi - mlynářská větev z Kolína.
Čudlíkovi - předkové z Telče a okolí, poměrně málo zmapovaná. Hledám v současnosti informace, abych ji mohla doplnit, ale zatím se mi to moc nedaří.
Musilovi - opět jihozápadní Morava, tedy Vysočina, konkrétně obce Dolní Cerekev, Třešť, Hodice, Mrákotín, Strachoňovice nebo Černíč.

Další vývody už budou trochu složitější - přece jen, čím dál do minulosti, tím hůře se některé informace dohledávají. Třeba najít místo původu nevěsty, u které znáte jen křestní jméno, může být občas opravdu radost. Ale něčím se začít musí a v mém případě to je


Větev mého manžela

Předkové mého manžela pocházejí z nejrůznějších míst, především ale z jižních Čech a z Vizovicka. Zatím jsem se zaměřila na zmapování dvou základních větví - Lednických (Vizovice) a Hrubcových (farnost Horní Záhoří).

doplněno Vývod pro mého manžela

Lednických - hlavní větev manželovy rodiny, pocházející z Vizovic.
Kobelkovi - větev pradědečka mého muže, Josefa Kobelky. Rodina pocházela z Blanenska, nejzmapovanější částí zatím je přímo rodina Kobelkových, ostatní větve zatím příliš zmapované nemám.
Hrubcovi - jihočeská větev pocházející z farnosti Horní Záhoří u Písku.
nové Bečvářovi - další jihočeská větev, opět okolí Písku, tentokráte ale o něco více na jih (Semice, Putim apod.)