Nadpis
[CNW:Counter]

Přepisy pozemkových knih

Přepisy pozemkových knih a jejich "překlad" do moderního, pochopitelnějšího jazyka, jsou jednou z mnoha věcí, které mám už delší dobu v hlavě. Rozhodla jsem se proto vytvořit na těchto stránkách novou sekci, která se právě tomuto tématu bude věnovat.

Prvním částečně zpracovaným gruntem, který zde najdete, je Šánovský grunt ve Slaviboři, na kterém žili a působili i moji předci. Postupně budou přibývat další grunty - to podle toho, jak budu postupně jednotlivé statky zpracovávat a jak budu schopná je uveřejňovat na internetu.

Slaviboř

Malá obec na Telčsku je pro mě důležitá z hlediska několika rodin, především Šánových, Maškových nebo Pátkových. Postupně chci zpracovat všechny grunty, které se v pozemkové knize pro tuto obec nacházejí, začala jsem Šánovským gruntem z toho prostého důvodu, že jsem se snažila zjistit, od kdy vlastně ti "moji" Šánovi na gruntě byli.

Slaviboř se nachází v pozemkové knize panství Telč číslo 8195 (fond C17 uložený v Moravském zemském archivu v Brně). Spadala pod rychtu Radkov, stejně jako tři další obce - Radkov, Strachoňovice a Černíč. Slaviboř se nachází na vložkách 46 až 54, 57, 60, 62, 67, 68, 70 až 72.

Přepisy gruntů: