Nadpis
[CNW:Counter]

Příbuzní ze všech koutů České republiky - a možná i světa...

Pokusila jsem se dát dohromady alespoň to něco málo fotografií rodiny, které mám k dispozici. Moc jich zatím není, ale doufám, že se mi povede počet fotografií v dohledné době rozšířit... Bohužel ne všichni členové naší poměrně hodně rozšířené rodiny jsou nadšení z toho, že by se jejich fotografie měla objevit na internetu, proto se tu jejich fotografie neobjeví... Přesto se budu snažit, aby tu fotografií bylo více a více...


Fotky ze srpna 2008

Srpen 2008 se, co se rodinných fotek týká, vydařil. 7.8.2008 se narodila mému prabratranci Danovi dcerka Terezka. A 9.8.2008 se na manželově straně rodiny konala svatba - naše nejstarší neteř Markéta se vdávala. Dostala jsem svolení zveřejnit tady fotku Terezky na její první procházce. :o) A k tomu přidávám velkou rodinnou fotografii - klan Lednických.

Terezka Šturmová, nar. 7.8.2008
klan Lednických, 9.8.2008


Historicky první sesterské fotografie - setkání na Helfštýně

Se svou nevlastní sestrou Martou (roz. Větrovcovou, provdanou Löfflerovou - informace o Martině rodině viz. Rozrod rodiny Větrovcových) jsem nebyla poměrně hodně dlouho v kontaktu - vídala jsem ji, když jsem byla ještě malý capart, pak už nějak ne... Čas od času (tak jednou za pět až deset let, což se vzhledem k mému věku stalo asi dvakrát) jsme si zavolaly nebo jsme se nějakým záhadným způsobem spojily. Až se mi ozvala na moje narozeniny.. Teď marně přemýšlím, jestli to bylo loni nebo předloni (2005 nebo 2004), ale ono na tom asi zas tak moc nezáleží... Psaly jsme si hlavně po mailech a po icq, občas jsme se slyšely po telefonu, až jsme se sešly v Praze - jen na krátkou chvíli.. A pak na další krátkou chvíli na Helfštýně na kovářských slavnostech Hefaiston 27.8.2006... A tehdy vznikly historicky první sesterské fotky, které si dovoluji zde uveřejnit.

Marta a já
A ještě jednou...
Zleva: Moji dva kamarádi ThePuding a Garfield, já, Michaela Vondráčková, Michal Löffler a malý Martin Löffler

Návštěva na Vysočině - březen 2005

O Velikonočním pondělí 2005 jsem se vydala na Vysočinu - podrobnosti si můžete přečíst v povídání Jak jsem byla na Vysočině. Navštívila jsem rodinu Křížových v Dolní Vilímči - a jak že je tato rodina se mnou příbuzná? Mno... Já a Marie Křížová máme společného předka na přelomu 18. a 19. století - byl jím Bernard Bartů, statkář a hospodský v Dolní Vilímči. Ten měl dceru Voršilu, moji prapra.....babičku, a syna Matyáše (nebo Matěje), Mariina prapra....dědečka. Díky internetu jsme se seznámily a už to jelo... :o)

S prastrejdou Josefem Musilem jsem se viděla před pár lety, když jsem byla v roce 1999 v Olšanech, kde bydlí, na návštěvě. Po šesti letech jsem se tam objevila zase - bohužel bez ohlášení, protože jsem na strejdu neměla kontakt. Naštěstí byl doma, takže jsem chvíli poseděla, zase jsme si pěkně popovídali, zase jsem se něco dozvěděla... Prostě genealogická návštěva, jak má být...

Josef Musil
Marie s maminkou

Návštěva na Vysočině - listopad 2006

Zase jednou po dlouhé době jsem se podívala na Vysočinu - s kolegou z práce jsme vyrazili ráno z Brna směr Jihlava, odkud jsme pokračovali na jih - prvně do Dolní Cerekve, pak do Hodic, Třeštice, Mrákotína, Hamrů, Telče a Strachoňovic. Za příbuzenstvem jsem se stavila v Hamrech a v Telči - v Hamrech za tetou Miladou Bálkovou, v Telči za prapra...sestřenicí Marií Křížovou. (Poslední fotce se nedivte, trošku výtlem.. :o))

Milada Bálková
Marie Křížová
Marie a já

Třetí návštěva na Vysočině

Na začátku července 2007 jsem se vydala na Vysočinu znovu - tentokráte jsem přebývala u pana Mrvky, který mi velmi ochotně poskytl ubytování v jeho rodinném statku ve Slaviboři, ležící mezi Černíčí a Radkovem, kousek od Strachoňovic a dalších obcí s mým rodem spojených. A rovněž mi také velmi ochotně poskytl dopravu po různých dalších místech a zprostředkoval mi setkání s několika lidmi, které bych zřejmě jinak nepotkala - s panem Čudlým z Volfířova a s panem Janouškem z Telče. Pana Janouška a jeho rodinu bohužel vyfocenou nemám - ale doufám, že se nám to povede napravit někdy v budoucnu, při některém z dalších setkání. Pana Čudlého jsem měla příležitost si vyfotit, když jsme si u něj doma povídali o rodině Čudlých.


Setkání s panem Georgem Penickou

Díky tomu, že jsem jednou nelenila a napsala dopis jedné paní rozené Pěničkové, dostala jsem se do kontaktu s panem Georgem Penickou aneb Jiřím Pěničkou, který dnes žije ve Švědsku. Přijíždí jednou až dvakrát do roka do Česka, aby navštívil rodiče a příbuzné - a tentokrát jsme se dohodli, že se při jeho srpnové návštěvě u nás setkáme.

Setkání se zdařilo, potkali jsme se v pátek 3.8.2007 odpoledne v centru Brna - pana Penicku doprovázel ještě jeho syn Casper (doufám, že to písu dobře). Popovídali jsme si o všem možném, hlavně o Pěničkových, o čem také jiném, že? Pan Penicka není můj zrovna blízký příbuzný - společného předka máme totiž až na konci 17. století, byl jím Kašpar Pěnička, který žil právě v druhé polovině 17. století. Jeho dva synové jsou našimi praprapraprapředky. Někdo může namítnout, že tady už se o příbuzenstvo nejedná - ale vykládejte to dvěma šťáralům v rodokmenu.. :o)))